Bramki obrotowe – Lotnisko Balice

URZĄDZENIA (BRAMKI OBROTOWE, KOŁOWROTY, BRAMKI EWAKUACYJNE) ZAINSTALOWANE PRZEZ FIRMĘ GASTOP W 2008 ROKU NA LOTNISKU BALICE.

Urządzenia służą do ograniczenia dostępu osobom, które nie uiściły opłaty za wstęp na taras widokowy. Bramki obrotowe są wyposażone w urządzenia tzw. „wrzutniki monet”, które przyjmując monetę o właściwym nominale odblokowują blokadę mechanizmu bramki obrotowej i pozwalają na przejście pojedynczej osobie. System bramek (kołowrotów) wyposażony jest też w przejście techniczne dla osób na wózkach inwalidzkich oraz służące jednocześnie jako wyjście ewakuacyjne. Wyście to stanowi furtka z blokadą elektromagnetyczną odblokowywaną na podstawie sygnału elektrycznego wysterowywana z punktu nadzoru nad wejściem na taras widokowy.

Urządzenia posiadają odpowiednią sygnalizację w formie piktogramów diodowych informujących osobę wchodzącą o stanie blokady mechanizmu bramki obrotowej (kołowrotu). Piktogramy obrazkowe mają na celu doinformowanie osób o sposobie korzystania z systemu bramek obrotowych (kołowrotów) oraz przekazanie koniecznych informacji, zgodnie z normami powinny znajdować się w takich miejscach w obiektach użyteczności publicznej. Bramki obrotowe posiadają konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej oh18n9 oraz posiadają platformę montażową, która umożliwia łatwy montaż i demontaż w przypadku potrzeby zmiany lokalizacji systemu.

 

PODOBNE REALIZACJE